Обіцяла - виконує. Польща судитиметься через російський газопровід

10 листопада 2016, 08:34
Польська енергетична компанія PGNiG незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL в Німеччині, і має намір його оскаржити

Про це заявив глава компанії Петро Возняк, передає ТАСС.

Раніше Європейська комісія схвалила виняток 50% потужностей газопроводу OPAL з Третього енергопакету, таким чином давши можливість Газпрому збільшити прокачування газу в Європу.

Відео дня

"Ми підтверджуємо декларацію про намір вжити правові кроки в залежності від змісту документа за цим рішенням", - сказав Возняк, зазначивши, що документ Єврокомісії ще не опублікований, а також закликав ЄК як можна швидше це зробити.

"Це означає, що ми будемо відрізані від постачання із сходу", - додав Возняк.

За його словами, PGNiG вже розпочала співпрацю з юристами, щоб заблокувати дії Єврокомісії та Газпрому.

Возняк також повідомив, що 10 листопада вирушає в Україну, щоб обговорити з партнерами ситуацію.

"Важливо скоординувати позиції у зв'язку з цією невигідною для нас подією", - підкреслив він.

Як повідомлялося, газопровід OPAL потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.

Раніше Газпром мав право лише на 50% його потужностей. Це обмеження було накладено ЄК в 2009 році. Рішення дасть можливість концерну купувати квоти ще на 40% потужностей.

Газопровід OPAL знаходиться в Німеччині і об'єднує російський Північний потік з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Газ по OPAL надходить в Німеччину до кордону з Чехією.

Нагадаємо, що наприкінці жовтня Державна нафтогазова компанія Польщі PGNIG пообіцяла оскаржити доступ Газпрому до 50% потужності газопроводу OPAL.Показати ще новини
Радіо NV
X