Німеччина зняла заборону на доступ Газпрому до газопроводу в обхід України

31 липня 2017, 08:40
Суд Німеччини не знайшов причин для збереження обмежень російському монополісту Газпрому для газопроводу Opal

Так, суд Дюссельдорфа постановив, що причин для обмеження доступу Газпрому до німецького газопроводу Opal немає, відкинувши позов польських компаній, передає Reuters.

Таким чином, рішення ЄК про зняття заборони на доступ Газпрому до потужностей Opal знову набуло чинності і діятиме до більш докладного рішення.

Відео дня

Суд також повідомив, що позивачам не вдалося довести незворотної шкоди, яка нібито виникала від доступу Газпрому до потужностей Opal.


Газопровід Opal потужністю 36 млрд кубометрів з'єднує морський газопровід Північний потік з Німеччиною і Чехією. Газопровід дає вихід на ринки Центральної та Східної Європи в обхід України.


Нагадаємо, що в жовтні 2016 року Єврокомісія зняла заборону на можливість використання Газпромом потужностей газопроводу Opal, згідно з яким російський газ постачається до Німеччини і Чехії. Але польські компанії PGNiG і PGNiG Supply & Trading оскаржили це рішення через позов до європейського Суд загальної юрисдикції в Люксембурзі, який призупинив рішення Єврокомісії в грудні 2016 року.

Після цього прокачування газу газопроводом Opal, потужністю 36 млрд кубометрів на рік, скоротилося майже на третину на початку 2017 року.

Раніше суд в Люксембурзі відмовив Польщі і польським компаніям у накладенні обмежувальних заходів, скасувавши своє грудневе рішення.

Нагадаємо, що польська енергетична компанія PGNiG заявила, що незадоволена рішенням Європейської комісії (ЄК), яка дозволила російському Газпрому використовувати до 90% потужності газопроводу OPAL у Німеччині, і має намір його оскаржити.

Польща виступає проти планів Москви подвоїти експорт газу до Німеччини через будівництво трансбалтійського газопроводу Північний потік-2. На Газпром припадає близько третини споживаного в Європі газу, і його діючий газопровід Північний потік пов'язаний з Opal, який прокладений на сході Німеччини.

Пізніше Латвія і Литва вирішили приєднатися до польського позову до Європейського суду в справі газопроводу OPAL.

Показати ще новини
Радіо НВ
X