Без Коболєва. Стали відомі кандидати в члени наглядової ради Укрнафти

25 березня 2019, 16:27

До порядку денного призначених на 28 березня зборів акціонерів Укрнафти включено питання про зміну складу наглядової ради. Кандидатуру глави Нафтогазу Андрія Коболєва, який зараз очолює наглядову раду, НАК не вніс.

Про це свідчить інформація про збори акціонерів, оприлюднена на сайті Укрнафти.

Нафтогаз пропонує призначити членами наглядової ради в якості своїх представників виконавчого директора НАК Юрія Вітренка, директора з юридичних питань Ярослава Теклюка і директора департаменту майнових і корпоративних відносин Поліну Загнітко. Всі вони зараз є членами наглядової ради. НАК також запропонував включити до наглядової ради екс-заступника міністра фінансів Олену Макеєву, колишнього радника Коболєва, помічника нардепа Сергія Лещенка Андрія Бойцуна та члена наглядової ради Фондової біржі ПФТС Олега Мозгового в якості незалежних членів. Таким чином, повноваження представників Нафтогазу Сергія Коновця і Костянтина Пожидаєва як членів наглядової ради пропонується припинити.

Відео дня

Компанії групи Приват запропонували призначити в наглядову раду в якості своїх представників юриста Укрнафти Яну Мануїлову, одного з бенефіціарів групи Уріела Цві Лейбера, а в якості незалежних членів - Миколу Почапського, Андрія Процика і Павла Загороднюка. Повноваження Володимира Ємцева, Максима Юхименка, Владислава Лазоренка і Марії Пітти пропонується припинити.

Всього наглядова рада Укрнафти складається з 11 членів. З 2010 року наглядову раду компанії очолює глава Нафтогазу.

На порядок денний зборів акціонерів винесено також питання звільнення голови правління Укрнафти Марка Роллінса з 30 квітня 2019 року і призначення виконуючим обов'язки виконавчого віце-президента з питань збуту Олега Геза.

Також акціонери планують узгодити покупку Нафтогазом у Укрнафти приблизно 4 млрд м³ газу в разі отримання від держави компенсації за спеціальні обов'язки на ринку газу. Згідно з пропозицією, отримані кошти Укрнафта повинна витратити виключно на погашення боргів перед держбюджетом, в тому числі штрафних нарахувань.

НАК Нафтогаз України належить 50% +1 акція Укрнафти. Компанії, що входять в сферу впливу групи Приват Ігоря Коломойського, володіють приблизно 42% (13,6% належить компаніям Littop Enterprises Limited і Bridgemont Ventures Limited, 12,9% - Bordo Management Limited, 9,9% - іншим акціонерам). З 2003 року операційне управління Укрнафтою здійснювала група Приват Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова.

Показати ще новини
Радіо NV
X