Мін’юст оскаржить рішення суду щодо ”дочки” Роснефти

19 квітня 2018, 15:50

Міністерство юстиції подасть апеляцію на рішення Господарського суду Луганської області щодо відмови міністерству стягнути 705 млн грн (€27 млн) з власника Лисичанського НПЗ - компанії Лінік, що належить Роснефти, як регресу за програний у Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) позовом компанії Агрокомплекс.

Про це заявив заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр, передає прес-служба відомства.

За його словами , судом були оголошені лише вступна і резулятивна частини рішення.

Відео дня

"Ми ще не бачили повного тексту цього рішення. Як повідомила суддя, його буде оголошено 2 травня. Звичайно, ми хочемо бачити, як саме аргументує суд таке рішення. Проте ми не чекатимемо травня і уже готуємо апеляційну скаргу", - зазначив Шкляр.

Він підкреслив, що це найбільший за сумою позов Мін'юсту в інтересах держави в порядку регресу в історії незалежної України.

"Мова йде про відстоювання інтересів України. Звичайно, ми не погоджуємося з цим судовим рішенням і будемо йти до кінця. Ми ще раз закликаємо Генпрокуратуру та НАБУ (Національне антикорупційне бюро - ред.) звернути увагу на цю справу з урахуванням інтересів держави”, - відзначив Шкляр.

ЄСПЛ визнав у 2011 році Агрокомплекс постраждалою в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ, а через два роки постановив виплатити Агрокомплексу €27 млн ​​​​компенсації, які і були перераховані в відведений судом дворічний термін.

У письмовому рішенні суду зазначалося, що Агрокомплекс проводив з російськими компаніями бартерні операції з обміну української харчової сировини на російську сиру нафту для подальшого продажу готових нафтопродуктів.

Справа стосувалася процедури банкрутства періоду 1996-2004 років, ініційованої заявником проти найбільшого нафтопереробного заводу в Україні в спробі відновити прострочені заборгованості.

У січні 2018 року Мін’юст звернувся до суду з проханням стягнути з Лінік 705 млн грн.

18 квітня суд відмовив міністерству в позові про стягнення грошей з компанії.

Показати ще новини
Радіо NV
X