Україна зібралася стягнути з "дочки" Роснефти понад 700 млн грн

23 січня 2018, 14:29

Міністерство юстиції України звернулося до суду з проханням стягнути з власника Лисичанського НПЗ - компанії Лінік, що належить Роснефти - 705 млн грн як регрес за програний в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) позов компанії Агрокомплекс.

Про це повідомив заступник міністра юстиції Сергій Шкляр, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, позов був поданий внаслідок виконання рішення ЄСПЛ, за яким вже здійснено виплату € 27 млн ​​з державного бюджету. Зараз сума позову становить вищевказані 705 млн грн з урахуванням відсотків.

Відео дня

Він додав, що 22 січня відбулося перше підготовче засідання у справі, оголошено перерву до 12 лютого.

"Нами були подані клопотання, в т.ч. з накладення арешту на майно відповідача... Поки суд не визначився із задоволенням чи відхиленням клопотань", - сказав заступник міністра.

ЄСПЛ визнав у 2011 році компанію Агрокомплекс постраждалою в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ, а через два роки постановив виплатити Агрокомплексу € 27 млн ​​справедливої ​​компенсації, які і були перераховані в відведений судом дворічний термін.

У письмовому рішенні ЄСПЛ зазначалося, що Агрокомплекс проводив з російськими компаніями бартерні операції з обміну української харчової сировини на російську сиру нафту для подальшого продажу готових нафтопродуктів. Справа стосувалася процедури банкрутства періоду 1996-2004 рр, ініційованої заявником проти найбільшого нафтопереробного заводу в Україні в спробі відновити прострочені заборгованості.

Нагадаємо, Роснефть продала нафтобазу в Лисичанську, якою керує через Лисичанськнафтопродукт, швейцарській компанії Glusco Energy.

На відміну від Лисичанськнафтопродукт, приналежна Роснефти компанія Лисичанська нафтова інвестиційна компанія (Лінік) залишилася за периметром угоди з купівлі Glusco Energy активів Роснефти в Україні та, як і раніше, є в переліку афілійованих з російським держхолдингом осіб.

Показати ще новини
Радіо НВ
X