Мін’юст програв суд ”дочці” Роснефти

19 квітня 2018, 09:04

Господарський суд Луганської області відмовив Міністерству юстиції в позові про стягнення з власника Лисичанського НПЗ - компанії Лінік, що належить Роснефти, 705 млн грн як регресу за програний Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) позовом компанії Агрокомплекс.

Про це йдеться в повідомленні суду.

Суд нагадує, що ухвалене рішення може бути оскаржено сторонами до Донецького апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня його складення.

Відео дня

Нагадаємо, що в січні Мін’юст звернувся до суду з проханням стягнути з Лінік 705 млн грн.

За словами заступника міністра юстиції Сергія Шкляра, позов був поданий унаслідок виконання рішення ЄСПЛ, за яким вже здійснено виплату €27 млн ​​з державного бюджету.

Нагадаємо, що ЄСПЛ визнав у 2011 році Агрокомплекс постраждалою в судовому процесі за прострочені борги проти Лисичанського НПЗ, а через два роки постановив виплатити Агрокомплексу €27 млн ​​​​компенсації, які і були перераховані в відведений судом дворічний термін.

У письмовому рішенні суду зазначалося, що Агрокомплекс проводив з російськими компаніями бартерні операції з обміну української харчової сировини на російську сиру нафту для подальшого продажу готових нафтопродуктів.

Справа стосувалася процедури банкрутства періоду 1996-2004 років, ініційованої заявником проти найбільшого нафтопереробного заводу в Україні в спробі відновити прострочені заборгованості.

Зазначимо, що Роснефть продала нафтобазу в Лисичанську, якою керує через Лисичанськнафтопродукт, швейцарській компанії Glusco Energy.

На відміну від Лисичанськнафтопродукту, приналежна Роснефти компанія Лінік залишилася за периметром угоди з купівлі Glusco Energy активів Роснефти в Україні та, як і раніше, є в переліку афілійованих з російським держхолдингом осіб.

Показати ще новини
Радіо NV
X