В Україні з'явиться ще п'ять єдинорогів найближчим часом: Softserve, Grammarly, Ciklum, Genesis и Rozetka - голова AVentures Capital

10 квітня 2019, 14:07

Співзасновник і керуючий партнер AVentures Capital Андрій Колодюк припустив в інтерв'ю НВ Бізнес, що в Україні найближчим часом з'явиться п'ять єдинорогів.

Так називають непублічні компанії, оцінка яких перевищила $1 млрд.

"У минулому році у нас з'явилися такі компанії - це Gitlab і Bitfurry. На форумі в Давосі я сказав, що в найближчі рік-два ще п'ять українських компаній стануть єдинорогами", - зазначив він.

Відео дня

Колодюк додав, що одна з них - Ciklum, в яку інвестували фонд AVentures Capital і група компаній Dragon Capital.

"Але це буде відомо тільки після угоди. Є два способи: перший - коли є раунд інвестицій, наприклад, Gitlab оголосив, що вони залучили $100 млн за оцінкою $1,1 млрд, і другий - коли відбувається продаж або IPO. Все чітко, це ринкова оцінка. Тому я бачу ситуацію зсередини і припускаю, що в Україні з'явиться ще п'ять єдинорогів найближчим часом: Softserve, Grammarly, Ciklum, Genesis і Rozetka", - сказав інвестор.

Він передбачає, що наступний український єдиноріг може з'явитися навіть в цьому році.

Колодюк додав, що в Європі вже з'явилося 30 єдинорогів, а всього в світі - близько тисячі.

"Виявляється, що наша галузь може будувати глобальні компанії, що є сигналом для посилення інтересу інвесторів до України. Можна скільки завгодно говорити про наші чорноземи і таланти, але інвестори говорять: ми вже все це чули, а у вас є єдинороги? Ми говоримо, що вони вже є. І це є найсильнішим сигналом. Ось такий практичний формат приваблює інвесторів до України", - підкреслив інвестор.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X