Антимонопольний комітет оштрафував понад 20 постачальників харчування для армії на 870 млн грн за змову

4 квітня 2019, 16:18

Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав 22 компанії, які брали участь в тендерах Міноборони на поставку харчування, винними в змові і оштрафував їх на 869,2 млн грн, повідомила в Facebook держуповноважених АМКУ Агия Загребельського.

"Загальний розмір штрафу, який було накладено на зазначені компанії, становить 869,266 млн грн", - повідомила вона.

Загребельська додала, що мова йде про сім тендерів з очікуваною вартістю понад 2,5 млрд грн.

Відео дня

"Учасниками зазначених тендерів було відкликано більше 70 тендерних пропозицій, незважаючи на те, що пропозиції останніх були найбільш економічно вигідними і замовник міг визначити їх переможцями", - розповіла вона.

У результаті на тендерах перемагали компанії, ціни яких були вище. Відкликання пропозицій було синхронним і збігалося в часі. Крім цього, деякі компанії пов'язані між собою.

Матеріали щодо закупівлі, в якій брали участь компанії Комплекс РІКО і Пирятинський делікатес, а також Київський національний університет імені Тараса Шевченка, виділили в окреме провадження для проведення додаткового розслідування.

Журналіст Юрій Ніколов написав в Facebook, що мова йде про закупівлі, які проводилися у 2016 році.

"Два десятка фірм спочатку подали заявки дешевше, а в ході перших в історії таких аукціонів армії на ProZorro відкликали. В результаті виграли ті, хто зробив найдорожчі пропозиції. І ними виявилися ті, хто також годував армію і при [екс-президенті Віктору] Януковичу. І ось зараз їм штраф. Причому половина змовників вже пішла у відмову, ховаючись навіть від податкової, виставляючи на нові торги армії нові юроболонки", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що АМКУ відкрив справу проти МАУ та інших авіаперевізників через зміни правил перевезення багажу.

Показати ще новини
Радіо NV
X