Антимонопольний комітет зацікавився угодою Ахметова з росіянами

15 березня 2019, 12:07

АМКУ вивчає покупку компанією ДТЕК акцій двох обленерго

Антимонопольний комітет України розглядає справу про концентрацію на ринку передачі електричної енергії місцевими електромережами в зв'язку з покупкою компанією ДТЕК Нафтогаз бізнесмена Ріната Ахметова акцій двох обленерго. Про це повідомляє прес-служба АМКУ.

Відео дня

У Комітеті зазначили, що ДТЕК Нафтогаз придбав акції компаній Київобленерго і Одесаобленерго, що забезпечило йому перевищення 50% голосів у вищих органах управління компаніями.

"Зазначені концентрації відбуваються на ринку передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами в територіальних межах Київської і Одеської областей, де розташовані відповідні електричні мережі", - відзначили в АМКУ.

На початку січня 2019 року ДТЕК заявив про намір сконцентрувати 68,29% акцій Одесаобленерго і 93,99% Київобленерго, що належать групі VS Energy, повідомляє ЕП .

У цьому ж місяці ДТЕК Нафтогаз стала власником 24,99% акцій Київобленерго та 16,77% Одесаобленерго.

За даними ЕП, реальними власниками групи VS Energy є росіяни Євген Гінер, Михайло Воєводін та Олександр Бабаков.

Ціна покупки Київобленерго і Одесаобленерго становить $250 млн. Про це повідомив енергетичний експерт Андрій Герус .

За його інформацією, після закриття цієї угоди ДТЕК планує поглинути і решта 5 обленерго, які залишаються у власності росіян. Таким чином, під контроль Ахметова перейдуть Херсонобленерго, Кіровоградобленерго, Житомиробленерго, Чернівціобленерго, Рівнеобленерго.

"Уже сьогодні обленерго ДТЕК контролює передачу і збут 37% всієї електроенергії. Після покупки ще двох обленерго ця частка зростає до 48%. А після поглинання ще 5 обленерго ДТЕК контролюватиме 57% всієї передачі і збуту електроенергії", - вважає Герус.

Раніше повідомлялося, що держуповноваженого АМКУ Світлану Панаіотіді можуть звільнити через відмову підтримати закриття справи про зловживання холдингом ДТЕК Ріната Ахметова становищем на ринку.

Також повідомлялося, що компанія Ахметова продавала в Україні електроенергію вдвічі дорожче, ніж в Угорщині .

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X