Український банк вперше провів із клієнтом валютний своп із гривнею - Нацбанк

25 березня 2019, 09:45

21 березня український банк вперше в історії фінансового ринку України провів зі своїм клієнтом операцію валютного свопу в форматі гривня-долар, тобто обмінявся валютами із зобов’язанням зворотного обміну через певний час, повідомив Національний банк в Facebook.

Своп було проведено банком з компанією, яка є одним з найбільших українських експортерів аграрної продукції.

"У рамках валютної лібералізації Національний банк надав можливість українському бізнесу використовувати такі інструменти мінімізації власних валютних ризиків та управління ліквідністю в різних валютах, як форварди та свопи. Це є цивілізованою світовою практикою і долучення до неї українських підприємств є, безумовно, позитивним сигналом для економіки", - прокоментував заступник голови Національного банку Олег Чурій.

Відео дня

Як повідомлялося, 7 лютого в Україні почав діяти закон про валюту і валютні операції. Він передбачає більш ніж 20 послаблень. Зокрема, вдвічі збільшено граничний термін здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами (до 365 днів), скасовано валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 тис. грн і індивідуальні ліцензії на валютні операції. Їх замінила система електронних лімітів.

За перший місяць дії нового валютного регулювання українці придбали через інтернет-банкінг близько $52 млн, а українські компанії уклали понад 100 нових кредитних угод з нерезидентами, повідомляли в НБУ.

Показати ще новини
Радіо NV
X