"Так хто ж все-таки маріонетка Коломойського?" У команді Зеленського прокоментували рішення суду щодо ПриватБанку

18 квітня 2019, 16:09

Команда кандидата в президенти України, шоумена Володимира Зеленського вважає рішення Окружного адмінсуду Києва про незаконність націоналізації ПриватБанку наслідком провалу судової реформи.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці команди Зеленського в Facebook.

"Судова реформа імені Порошенка в дії. Замість того, щоб відстоювати інтереси держави, НБУ програє суд по Приватбанку. Одне питання: так хто ж все-таки маріонетка Коломойського? Думайте", - відзначили в команді кандидата в президенти.

Відео дня

Як повідомлялося, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку. Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних. НБУ подасть апеляцію.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішив докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X