Глава наглядової ради ПриватБанку: Єдиний спосіб змінити власника - продати міжнародному інвестору

18 квітня 2019, 15:26

Більше двох років ПриватБанк бореться з колишніми акціонерами в українських і міжнародних судах, вимагаючи відшкодування шкоди, і не зупиниться у своєму прагненні домогтися справедливості.

Про це глава наглядової ради банку Енгін Акчакоча написав в колонці для видання Дзеркало тижня.

"Один з основних пріоритетів наглядової ради полягає в тому, щоб повернути майже 160 млрд грн, якими змучена війною країна докапіталізувала банк перед обличчям краху економіки. Стратегія досягнення цієї мети має два вектори. По-перше, слід максимізувати ринкову вартість банку і вигідно продати його надійному інвестору до 2022 року. Єдиний спосіб змінити власника банку - продати його міжнародному інвестору з хорошою репутацією. По-друге, не менш важливо повернути кошти, виведені з банку колишніми влас никами", - зазначив він.

Відео дня

Акчакоча додав, що колишні акціонери завдали банку збитків, сума якого становить мільярди доларів США.

"Масштаби битви дійсно епічні. На даний момент налічується більше 1000 судових проваджень в Україні та світі. Це тривалий і складний процес, за яким пильно стежить міжнародне співтовариство і громадянське суспільство в Україні. Як глава наглядової ради ПриватБанку, я впевнено заявляю, що незалежно від того, хто переможе в президентських перегонах, банк не зупиниться у своєму прагненні домогтися справедливості. Ми послідовно і наполегливо відстоюємо наші позиції в судах", - написав глава наглядової ради.

Як повідомлялося, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. Розглянувши справу за позовом Ігоря Коломойського до Національного банку України, Кабінету Міністрів України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, суд визнав протиправними рішення відповідачів, наслідком яких стала націоналізація ПриватБанку, і визнав недійсним з моменту укладення договір купівлі-продажу державою акцій банку. Підставами для прийняття судом такого рішення була, в тому числі, недоведеність відповідачами наявності підстав для віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних, заявили в суді. НБУ подасть апеляцію.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн. 3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати ПриватБанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо NV
X