Приватбанку до націоналізації завдали $5,5 млрд збитків через схеми відмивання коштів – Kroll

16 січня 2018, 13:46

Результати незалежного розслідування компанії Kroll підтвердили, що Приватбанк був об'єктом масштабних та скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку щонайменше на $5,5 млрд.

Про це йдеться в результатах розслідування, передає Національний банк України (НБУ).

"Існують чіткі ознаки того, що кредитні кошти були використані для придбання активів та фінансування бізнесу в Україні та за кордоном на користь екс-акціонерів та груп афілійованих з ними осіб", - йдеться в повідомленні НБУ.

Відео дня

Зазначається, що до націоналізації Приватбанку у грудні 2016 року понад 95% корпоративного кредитного портфеля було надано сторонам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб.

Уже наприкінці 2016 року 75% кредитного портфеля було консолідовано у кредити 36 позичальникам, пов'язаним з колишніми акціонерами та групами афілійованих з ними осіб. Більшість із них не погашені та є простроченими, що призвело до збитків банку щонайменше у $5,5 млрд.

Згідно з повідомленням, механізми для маскування джерел та реального призначення кредитів мають риси скоординованої схеми відмивання коштів.

Kroll вважає, що обсяг операцій та швидкість їх проведення (упродовж кількох хвилин між операціями), а також широке використання офшорних компаній спеціального призначення (SPV), свідчать про спроби приховати справжнє призначення коштів від регуляторів та інших зацікавлених сторін.

Презентація НБУ
Презентація НБУ Фото:

Відзначимо, що НБУ найняв детективне агентство Kroll (Великобританія) і консалтера AlixPartners для проведення forensic audit в Приватбанку, який визначить масштаб можливих зловживань.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура підозрює колишнє керівництво Приватбанку в розтраті коштів на користь пов'язаних з колишніми акціонерами компаній.

ГПУ з 16 березня 2017 року проводить розслідування відносно колишніх посадових осіб Приватбанку, які вчинили розтрату коштів в особливо великих розмірах.

Нагадаємо, що 18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

За даними НБУ, на 1 квітня 2017 року за розміром активів банк займав 1-е місце (237,3 млрд грн) серед діючих банків.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X