Суд продовжить розглядати справу про підстави націоналізації ПриватБанку після виборів

16 квітня 2019, 09:26

Шостий апеляційний адмінсуд 22 квітня продовжить розглядати апеляцію НБУ на скасування розпорядження регулятора про проведення перевірки ПриватБанку перед націоналізацією.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на представника однієї зі сторін спору.

Рішення перенести розгляд справи на 22 квітня, наступний день після другого туру президентських виборів, суд ухвалив у понеділок, 15 квітня.

Відео дня

Як повідомлялося, кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, яка до націоналізації була одним з найбільших акціонерів ПриватБанку, в березні 2017 року звернулася до суду з вимогою визнати неправомірним і скасувати датоване жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким регулятор ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки банку. Підсумки перевірки лягли в основу націоналізації фінустанови. 2 березня 2018 року Окружний суд Києва задовольнив позов Triantal Investments Ltd. Нацбанк подав апеляцію.

Всього в судах слухаються сотні справ, пов'язаних з націоналізацією ПриватБанку. 2 квітня Окружний адміністративний суд Києва оголосив перерву до 18 квітня у справі за позовом Ігоря Коломойського з вимогою визнати протиправними та скасувати рішення правління НБУ про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних, рішення про затвердження пропозиції Нацбанку про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, а також рішення ФГВФО про введення в банк тимчасової адміністрації.

9 квітня на засіданні Господарського суду Києва, який розглядає справу за позовом Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року, позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пунктом про повернення їм акцій Приватбанку. Суд задовольнив клопотання. Наступне засідання призначене на 16 квітня.

Коломойський заявив в інтерв'ю Економічній правді, що банк йому не потрібен, але зазначив, що хоче повернути капітал в $2 млрд. "Нехай повернуть, і немає питань", - сказав він.

Показати ще новини
Радіо НВ
X