Окружний адмінсуд Києва оголосив перерву в справі за позовом Коломойського про націоналізацію ПриватБанку

2 квітня 2019, 13:47

Окружний адміністративний суд Києва 2 квітня оголосив перерву в справі за позовом українського бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабміну і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку про націоналізацію ПриватБанку.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Наступне засідання призначено на 18 квітня. Як і сьогоднішнє, воно буде проведене в закритому режимі.

Як повідомлялося, провадження у цій адміністративній справі було відкрито ухвалою суду від 14 червня 2017 року. 1 квітня 2019 року суд завершив розгляд справи по суті. Сьогодні почалися судові дебати. Після їх завершення суд піде в нарадчу кімнату для ухвалення рішення у справі.

Відео дня

Коломойський просить суд визнати протиправними та скасувати рішення правління НБУ про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних, рішення про затвердження пропозиції Нацбанку про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, а також рішення ФГВФО про введення в банк тимчасової адміністрації. До справи в якості третіх осіб також залучені ПриватБанк і Мінфін.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $ 5,5 млрд.

Екс-власники намагаються скасувати націоналізацію в судовому порядку. Вони подали сотні позовів.

Показати ще новини
Радіо NV
X