Мені не потрібен ПриватБанк, але нехай повернуть $2 млрд капіталу - Коломойський

8 квітня 2019, 11:37

Один з екс-власників Приватбанку Ігор Коломойський заявив в інтерв'ю Економічній правді, що хоче повернути капітал в $2 млрд.

"Мені незрозуміла позиція держави. Вони хочуть залишити собі Приватбанк? Нехай залишають. Мені не потрібен Приватбанк. Але там лежало $2 млрд капіталу. Нехай повернуть, і немає питань. Приват - це тягар для держави. Вона не знає, що з банком робити. Держава просрала весь кредитний портфель, який був у банку і зараз розповідає, що з вини Коломойського і [Геннадія] Боголюбова по кредитах нічого не платиться", - зазначив він.

Відео дня

Коломойський заявив, що "в справі Приватбанку акціонерів пограбували". Він додав, що якщо суд встановить, що щось було неправильно або незаконно зроблено під час націоналізації, то "будемо якось домовлятися, вирішувати або судитися".

"Не обов'язково ж відразу судитися", - підкреслив бізнесмен.

Відповідаючи на питання про те, до кого у нього є претензії, Коломойський назвав президента України Петра Порошенка.

"Але якщо ви мене запитаєте, чи впевнений я, що Порошенко буде притягнуто до відповідальності, то я в це не вірю. Я не правоохоронний орган, який буде приймати рішення про притягнення тих чи інших осіб. Я хочу для себе справедливості. Нехай мені скажуть, правильно у мене забрали моє майно чи  неправильно. Якщо його забрали неправильно, то мені належить за це компенсація. У тому чи іншому вигляді", - сказав бізнесмен.

Коломойський також заявив, що потрібно притягнути до відповідальності екс-главу Нацбанку Валерію Гонтареву і першого заступника голови НБУ Катерину Рожкову.

"[Екс-міністра фінансів Олександра] Данилюка не можу назвати... Він брав участь в цьому, але не був першою скрипкою. Основні - це Гонтарева і Рожкова, а всі інші - це виконавці. Уряд прийняв рішення про націоналізацію на підставі документів, наданих НБУ. Нацбанк прийшов і сказав, що в банку "капець". Кабмін прийняв рішення. Так, воно було неправильним, але тоді був цейтнот", - зазначив він.

Коломойський стверджує, що він і Боголюбов написали лист до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про націоналізацію банку "під тиском".

"Я не шкодую, що ми його написали. Якби ми цього не зробили, був би колапс", - додав він.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на 155,4 млрд грн.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $ 5,5 млрд.

Екс-власники намагаються скасувати націоналізацію в судовому порядку. Вони подали сотні позовів.

1 квітня Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи по суті за позовом Коломойського до НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабміну і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування рішень щодо віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних та введення в банк тимчасової адміністрації. 2 квітня по цій справі пройшли дебати сторін .

Показати ще новини
Радіо НВ
X