"Зупиніться і вийдіть зі штабу Зеленського". Порошенко звинуватив Данилюка в конфлікті інтересів

16 квітня 2019, 10:13

Президент України Петро Порошенко звинуватив екс-міністра фінансів Олександра Данилюка в конфлікті інтересів через його роботу на виборчий штаб шоумена Володимира Зеленського.

Таку заяву президент зробив 15 квітня в ефірі каналу ICTV.

"Пан Данилюк, коли готувався позов до Лондонського суду, де-факто забезпечував позицію України щодо захисту інтересів держави проти ПриватБанку, проти Ігоря Коломойського. А на сьогоднішній день, коли звільнився, перейшов в штаб, де одним з керівників працює Андрій Богдан, який представляє Коломойського в суді проти України і представляє Зеленського в штабі. В юриспруденції, Олександре, це означає конфлікт інтересів. Конфлікт інтересів - це злочин, тому що ви, маючи в своєму розпорядженні таємну інформацію щодо позиції держави, пішли працювати в штаб, де працює Богдан, який представляє Коломойського", - заявив Порошенко.

Відео дня

Він закликав Данилюка "виконати закон і дистанціюватися від Коломойського".

Екс-міністр фінансів відповів, що інформація щодо ПриватБанку не є секретною, всі рішення були прийняті прозоро і йому нема чого приховувати. Данилюк також заявив, що Порошенко і генпрокурор Юрій Луценко "насправді заважали міністру фінансів, керівництву ПриватБанку захищати інтереси України в Лондонському суді".

Екс-глава Мінфіну нагадав, що вимагав відставки Луценка. Данилюк стверджує, що Порошенко "дуже наполегливо попросив" його поділитися інформацією про Лондонський суд з генпрокурором, який зустрічався з Коломойським в Амстердамі. Екс-міністр підкреслив, що він не мусив ділитися цією інформацією з Луценком, тому що мова йде про позов ПриватБанку в Лондонському суді.

"І було дуже багато запитань до наших правоохоронних органів щодо того, в чиїх інтересах вони працювали", - зазначив Данилюк.

Порошенко заявив, що "правова позиція позивача в Лондонському суді є абсолютною таємницею".

"Хочу підкреслити, що я не знаю і не маю права знати цю правову позицію. Ніколи її не чув, тому що це порушення закону. А пан Данилюк знає і сьогодні він працює в штабі, в якому працюють люди Коломойського. Зупиніться і вийдіть з цього штабу, тому що це називається конфлікт інтересів ", - сказав глава держави.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

У грудні 2017 року Приватбанк подав позов до Високого суду Лондона до екс-власників Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також афілійованих з ними компаній. Як забезпечувальний захід англійський суд видав наказ про всесвітній арешт активів Коломойського і Боголюбова на суму понад $2,5 млрд.

У листопаді минулого року Високий суд Лондона визнав позов невідповідним його юрисдикції. ПриватБанк подав апеляцію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X