Приватбанк в Лондоні розкрив схему привласнення $2 млрд Коломойським і Боголюбовим

1 серпня 2018, 11:55

У Високому суді Лондона відбулося п'ятиденне засідання за позовом Приватбанку проти Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова (колишніх акціонерів і посадових осіб банку), а також шести компаній, які, як заявляється, знаходяться під їх контролем.

Незадовго до початку слухання справи, відповідачі відмовилися від майже половини аргументів, які вони планували представити, повідомила прес-служба банку.

"Такі поступки включали визнання того, що банк має "достатню для судового розгляду справу" проти них про шахрайство, і, що існує ризик того, що вони розтратять свої активи, якщо їм це не буде заборонено судовим наказом про арешт активів", - зазначили в Приватбанку.

Відео дня

Під час засідання банк представив Високому Суду детальні аргументи та докази за позовом і судовим наказом про світовий арешт активів, який був виданий для забезпечення позову.

"Позов, як підстава для судового наказу про арешт активів, містить заяви, що пан Коломойський і пан Боголюбов незаконно привласнили з банку $1,9 млрд в 2014 році шляхом укладення низки несправжніх угод, що мали наслідком переказ коштів компаніям, якими вони таємно володіли або контролювали", - заявили в Приватбанку.

Під час засідання провідний адвокат банку Стівен Сміт пояснив, що в період з квітня 2013 року по серпень 2014 року, Коломойський і Боголюбов "організували шахрайську схему з надання позик 46 позичальникам, здійснення виплат за 54 несправжніми "договорами поставки" на постачання в неймовірних обсягах товарів, таких як марганцева руда, поліетилентерефталат і концентрат яблучного соку, і схеми перекредитування, спрямовані на приховування шахрайських дій".

Позики надавалися без належного затвердження або проведення перевірок, стверджують в банку, тоді як договори поставок були укладені як прикриття, що дозволило здійснити виплату $1,9 млрд шести компаніям: TEAMTREND LIMITED, TRADE POINT AGRO LIMITED і COLLYER LIMITED (всі компанії створені у Великій Британії), і ROSSYN INVESTING CORP, MILBERT VENTURES INC і ZAO UKRTRANSITSERVICE LTD (всі компанії створені на Британських Віргінських островах).

"Жодна з компаній не має веб-сторінок, офісів, працівників, складських приміщень, робочої сили або будь-якої іншої публічної присутності. Така схема була втіленням ідей пана Коломойського і пана Боголюбова, які на той час були власниками понад 90% акцій банку і членами його наглядової ради", - запевнили в Приватбанку.

"Сила вимог банку відображена у визнанні відповідачами, що банк має достатню для судового розгляду справу проти них про шахрайство. Банк повністю довіряє англійському суду в здійсненні правосуддя у справі", - зазначив партнер компанії Хоган Ловеллс, що представляє інтереси Приватбанку, Річард Льюіс.


18 грудня 2016 року Кабінет Міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X