НБУ в березні купив на міжбанку $162 млн

2 квітня 2019, 10:40

У березні чиста купівля Національним банком України валюти на міжбанківському валютному ринку становила $162 млн, йдеться в макроекономічному і монетарному огляді.

"Ситуація на валютному ринку в березні залишалася переважно сприятливою. Висока дохідність гривневих ОВДП також підтримувала приплив іноземних портфельних інвестицій. У першій половині місяця бізнес активніше продавав іноземну валюту, що зокрема зумовлено завершенням строків сплати річних податків до державного бюджету. Водночас у другій половині березня попит на іноземну валюту зріс, що частково відображало ситуативну купівлю з боку окремих учасників ринку", - йдеться в огляді.

Відео дня

Регулятор в березні валюту, як купував, так і продавав. За підсумками місяця сальдо операцій на міжбанківському валютному ринку було позитивним - $162 млн.

"Середній обмінний курс гривні до долара та євро зміцнився (на 1.1% м/м та 1.4% м/м відповідно). У лютому номінальний ефективний обмінний курс (НЕОК) та реальний ефективний обмінний курс (РЕОК) гривні зміцнилися (на 2.8% м/м) в умовах більшої ревальвації гривні до долара порівняно із більшістю валют країн – ОТП України. У річному вимірі також тривало зміцнення НЕОК та РЕОК гривні (на 10.8% та 16.3% відповідно)", - зазначили в НБУ.

Як повідомлялося, в лютому Нацбанк купив $329,5 млн на міжбанківському валютному ринку. У лютому, як і в січні, пропозиція валюти перевищувала попит.

Показати ще новини
Радіо NV
X