Міжнародні резерви України в лютому скоротилися через виплати за держборгом - НБУ

5 березня 2019, 17:26

Міжнародні резерви України в лютому скоротилися на 2,9%. На 1 березня вони становили $20,22 млрд, повідомили в Національному банку України.

Регулятор пояснив це значним обсягом погашень за державним боргом.

"Платежі з обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті становили $1,3 млрд (в еквіваленті). Зокрема, $837,8 млн (в еквіваленті) було спрямовано на обслуговування та погашення за облігаціями внутрішньої і зовнішньої державної позики ($771,2 млн) та іншими зобов’язаннями держави в іноземній валюті. Крім цього, уряд та Національний банк сплатили за зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом $447,6 млн (в еквіваленті). Ці витрати були частково компенсовані надходженнями від розміщення ОВДП в іноземній валюті, які становили $302,7 млн", - розповіли в Нацбанку.

Відео дня

Відзначається, що регулятор в лютому поповнив резерви на $326,5 млн. Зокрема, $329,5 млн Нацбанк купив на міжбанківському ринку. У лютому, як і в січні, пропозиція валюти перевищувала попит.

"У той же час для згладжування курсових коливань протягом місяця Національний банк продав всього $3 млн в форматі інтервенції за єдиним курсом", - йдеться в повідомленні.

Станом на 1 березня обсяг міжнародних резервів покривав 3,3 місяця майбутнього імпорту. У Нацбанку підкреслили, що цього достатньо для виконання зобов'язань України.

Показати ще новини
Радіо NV
X