Окружний суд завершив розгляд по суті позову Коломойського про націоналізацію ПриватБанку

1 квітня 2019, 11:02

Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи по суті за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабінету міністрів і Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про націоналізацію ПриватБанку.

Про це повідомляється на порталі Судова влада України.

"Наразі у судовому засіданні оголошено перерву та надано час сторонам для підготовки до судових дебатів. Наступне засідання відбудеться 2 квітня. Як відомо, після судових дебатів суд виходить до нарадчої для ухвалення рішення у справі", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

Позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення правління НБУ про віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних, рішення про затвердження пропозиції Нацбанку про участь держави у виведенні неплатоспроможного банку з ринку, а також рішення ФГВФО про запровадження тимчасової адміністрації у банку.

18 грудня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізуваний на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Екс-власники намагаються скасувати націоналізацію в судовому порядку. Вони подали десятки позовів.

Показати ще новини
Радіо NV
X