Юридичного механізму повернення ПриватБанку Коломойському просто не існує - Данилюк

8 квітня 2019, 09:08

У разі перемоги шоумена Володимира Зеленського на президентських виборах ПриватБанк не буде повернений екс-власникам - бізнесменам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову.

Таку заяву екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк, який приєднався до команди Зеленського, зробив 6 квітня в ефірі телеканалу ZIK.

"Зараз справи відбуваються в судах. Я проходив через весь цей процес. Я памятаю, що відбувалося. Я не бачу, яким чином, навіть якщо й буде рішення суду, як можна повернути банк попереднім власника. Просто не існує юридичного механізму", - зазначив він.

Відео дня

Данилюк додав, що це "не спрацює".

"Роль Коломойського в Україні... В принципі, я вважаю, що роль всіх олігархів зменшується. В економіці їх частка все менша і менша", - наголосив екс-міністр.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на 155,4 млрд грн.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Екс-власники намагаються скасувати націоналізацію в судовому порядку. Вони подали сотні позовів.

1 квітня Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи по суті за позовом Коломойського до НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабміну і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування рішень щодо віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних та введення в банк тимчасової адміністрації. 2 квітня по цій справі пройшли дебати сторін.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X