Суд заарештував активи компаній групи Приват

2 квітня 2019, 08:46

22 березня Печерський районний суд Києва в рамках кримінального провадження про можливе виведення рефінансування, залученого ПриватБанком в НБУ до націоналізації, заарештував активи низки компаній групи Приват, повідомляє Finbalance.

Йдеться про активи, які були передані Нацбанку в іпотеку/заставу в якості забезпечення боргів ПриватБанку по рефінансуванню.

Заарештовано майно компаній Скорзонера (власник активів курорту Буковель), Арт - Лаб Груп, Тех - Трейд - Інвест, Гаджибей, Приватофис, Істейт-Сервіс, Спектрум-Енерго, Перспектива-Інвестмент, Товкачівський гірничо-збагачувальний комбінат, Нікопольський завод феросплавів. Під арешт, зокрема, потрапили, 144 приміщення Приватофиса, а також два тепловоза Товкаівського ГЗК і 69 платформ, тепловозів, електровозів, цистерн Нікопольського заводу феросплавів.

Відео дня

Як повідомлялося, у вересні 2017 року і на початку лютого 2019 року Печерський райсуд у цій справі вже арештовував інші активи компаній групи Приват.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку.

Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стало власником 100% акцій, а Приватбанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн.

3 липня 2017 року Міністерство фінансів України вирішило докапіталізувати Приватбанк ще на 38,6 млрд грн. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - в грудні.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $ 5,5 млрд.

Екс-власники намагаються скасувати націоналізацію в судовому порядку. Вони подали десятки позовів.

1 квітня Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи по суті за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабміну і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування рішень щодо віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних та введення в банк тимчасової адміністрації. 2 квітня по цій справі починаються дебати сторін.

Показати ще новини
Радіо NV
X