Спільне володіння ПриватБанком взагалі нереалістичний сценарій — Рожкова

19 червня 2019, 14:53

Екс-власники ПриватБанку не можуть стати співвласниками банку разом з державою, оскільки такий варіант не передбачений законодавством.

Про це перший заступник голови Національного банку Катерина Рожкова сказала в інтерв'ю Економічній правді.

"Спільне володіння ПриватБанком для мене взагалі нереалістичний сценарій. Я не уявляю, як це може статися за законом", - зазначила вона.

Відео дня

За словами Рожкової, під час націоналізації екс-власники виступали за такий варіант, але по закону ніякого спільного управління або володіння не може бути в принципі.

"Колишні власники хотіли якимось чином зберегти за собою можливість залишитися власниками. Але для мене все було однозначно. У НБУ не було ніяких підстав навіть обговорювати ці варіанти. Ми могли обговорювати тільки передбачений законом сценарій", - сказала вона.

Як повідомлялося, ПриватБанк був націоналізований в грудні 2016 року. Портфель непрацюючих кредитів ПриватБанку, який класифікується як пов'язаний з попередніми власниками, на 31 грудня 2018 року оцінюється в 212,795 млрд грн.

18 квітня Окружний адмінсуду Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. НБУ, Мінфін і ПриватБанк подали апеляції.

Екс-співвласник банку Ігор Коломойський заявив в квітні, що банк йому не потрібен. Він додав, що хоче отримати $2 млрд компенсації.

Показати ще новини
Радіо NV
X