Судекспертиза відповіла на питання, чи тиснув голова НБУ на суддів у справі ПриватБанку

29 травня 2019, 14:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Семантико-текстуальна експертиза не знайшла ознак впливу чи тиску на суддів у заявах Якова Смолія

Голова Національного банку України Яків Смолій не здійснював вплив на суддів, не висловлював до них неповагу та не закликав до невиконання рішень Окружного адміністративного суду Києва щодо скасування рішень по націоналізації ПриватБанку під час виступу на засіданні Ради національної безпеки та оборони України 18 квітня 2019 року. Про це свідчать результати семантико-текстуальної експертизи його виступу за стенограмою засідання РНБО, проведеної Українським центром судових експертиз, повідомляє прес-служба НБУ.

Відео дня

Зокрема, експертиза дала відповіді на три основні запитання щодо виступу Якова Смолія на засіданні РНБО 18 квітня:

1. Яким є об’єктивний зміст висловлювань голови Національного банку?

Судовий експерт дійшов висновку, що під час виступу Яків Смолій проінформував присутніх про діяльність та досягнення ПриватБанку та про ймовірні фінансові ризики як для вкладників банку, так і стабільності усієї банківської системи у разі набрання рішенням Окружного адміністративного суду Києва законної сили. Також голова Національного банку повідомив про наміри правління НБУ вчинити певні дії юридичного характеру (звернутись до Міністерства юстиції, Вищої ради правосуддя та подати апеляційну скаргу) з метою перегляду зазначеного рішення суду та унеможливлення вилучення ПриватБанку з державної власності.

2. Чи містяться в тексті виступу голови Національного банку заклики до невиконання рішення суду?

Судовий експерт зазначає, що у ході виступу Яків Смолій не здійснював висловлювань у формі закликів щодо невиконання рішення Окружного адміністративного суду Києва від 18 квітня, яким націоналізація ПриватБанку визнана незаконною.

3. Чи містяться в тексті виступу голови Національного банку ознаки, заклики чи ствердження, які можуть оцінюватись як вплив на суд або суддів або неповага до суду чи суддів?

"Результати експертизи показали, що в тексті виступу Якова Смолія відсутні висловлювання, що містять ознаки, заклики чи ствердження або можуть оцінюватись як вплив чи неповага до суду та суддів", - сказано у повідомленні НБУ.

Як повідомлялося, 18 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною приватизацію ПриватБанку.

Пізніше, 23 квітня судді колегії Окружного адмінсуду, які прийняли це рішення, звернулись до Вищої ради правосуддя та Генпрокуратури з заявою, що на них після цього чинили тиск президент Петро Порошенко, міністр юстиції Павло Петренко та голова НБУ Яків Смолій.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X