Судді, які прийняли рішення по ПриватБанку, просять ініціювати імпічмент Порошенка

23 квітня 2019, 12:01

Судді колегії, яка прийняла рішення про незаконність націоналізації ПриватБанку, просять Вищу раду правосуддя підняти питання про ініціювання процедури імпічменту чинного президента Петра Порошенка.

У повідомленні прес-служби Окружного адмінсуду Києва говориться, що судді звернулися до голови Вищої ради правосуддя з заявами про втручання в їх діяльність, а також до керівництва Генеральної прокуратури України та Державного бюро розслідувань із заявами про вчинення кримінального правопорушення. Зокрема, судді просять почати досудове розслідування щодо Петра Порошенка, а також міністра юстиції Павла Петренка і голови НБУ Якова Смолія.

Відео дня

Як відзначають судді в своїх заявах, керівництво держави, коментуючи їх рішення про визнання незаконною націоналізацію Приватбанку, зробило заяви, які є прямою загрозою судовій системі України, зазіханням на її незалежність і неупередженість. Члени колегії відзначили, що є підстави стверджувати, що такі "очевидно резонансні дії" президента, глави НБУ і міністра юстиції були вчинені для тиску на склад суду і мають ознаки вчинення злочину, передбаченого ч. 2 статті 376 (втручання в діяльність судових органів) Кримінального кодексу України.

Крім цього, судді колегії переконані, що в діях представників влади є склад злочину, передбачений ч. 1 статті 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) КК України, "оскільки фактично вони спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підпорядкування своїй волі, що прямо суперечить принципам закріпленим в Конституції України". Судді також побачили в діях президента, глави НБУ і міністра юстиції порушення ч. 2 ст. 344 (втручання в діяльність державного діяча) КК, зокрема "незаконний вплив у будь-якій формі на голову або члена ВККС".

"У своїх заявах до Вищої ради правосуддя судді просять вжити реальних заходів з метою забезпечення їх захисту від свавільних та протиправних дій керівництва держави та унеможливлення повторення таких випадків у майбутньому шляхом звернення до Державного бюро розслідувань з заявою про вчинення злочину президентом Петром Порошенком, міністром юстиції Павлом Петренком та головою Національного банку Яківом Смолієм, а також поставлення перед парламентом  питання про ініціювання процедури імпічменту нинішнього президента. Окрім цього судді просять ВРП звернутися до ВККСУ щодо неприпустимості проведення оцінювання суддів Окружного адміністративного суду міста Києва за наявного конфлікту інтересів у зв’язку з прямою злочинною вказівкою Президента Петра Порошенка перезавантажити даний суд", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, 18 квітня Окружний адмінсуду Києва визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку. У НБУ і Мінфіні заявили, що подадуть апеляцію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X