Чи може Гройсман зробити більше для 4G

4 липня 2017, 18:44
Сьогодні Україною прогриміла новина про те, що уряд здійснив рішучий крок до четвертого покоління мобільного зв’язку. Можливо, ще цього року пройде перший розпродаж 4G-частот. Але не все так просто

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман нарешті, після кількамісячної затримки, поставив свій підпис під документом, без якого зупинилася підготовка до 4G-аукціону. Тепер Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) отримала можливість готувати перші торги. Але, на жаль, на продаж держава виставить радіочастоти (РЧР) у малопривабливому діапазоні – 2600 мегагерц (МГц).

Відео дня

Як уже попередив раніше голова НКРЗІ Олександр Животовський, у цьому спектрі стільниковими мережами четвертого покоління можна забезпечити лише клаптикове покриття. Тобто – в центрах крупних міст, там, де великі скупчення людей.

У радіотехнологіях є така особливість: чим вища частота, на якій працює базова станція (БС), тим менший радіус її покриття. Водночас є й плюс – пропускна спроможність однієї БС більша. Однак це мало тішить найбільших операторів.

Минулого тижня, коли державні мужі – з уряду, парламенту – зустрілися з учасниками ринку, представники Київстару та Vodafone (ВФ Україна) без особливого пієтету розповідали про перспективи 4G на частотах 2600 МГц. "Оператори не дуже задоволені цим рішенням", - так прямо і сказав Олег Проживальський, директор з корпоративного управління ВФ Україна. Що ж поробиш, розвів він руками, це – компроміс, і гравці ринку на нього погодилися.

У світі найпопулярніший діапазон для 4G/LTE – 1800 МГц, заявив Проживальський. Зараз ці частоти якраз і використовує велика стільникова трійка. Яка домовилася між собою та НКРЗІ про їх перерозподіл (рефармінг). Для високошвидкісного мобільного інтернету потрібні суцільні смуги, але раніше, на зорі становлення мобільного ринку, цим ніхто не переймався. Тому РЧР нарізали смужками…

Свого колегу підтримав і головний експерт зі спектральної стратегії Київстару Ігор Єрещенко. Наприклад, він навів дуже просту цифру: покриття однієї БС у LTE 1800 МГц у два-три рази більше, ніж у 2600 МГц. Тобто, базових станцій у більш високому діапазоні потрібно буде наставити в рази більше. Це означає – витрати будуть теж в рази більші…

Отже, два найкрупніші гравці ринку чітко заявили – їм потрібен дозвіл розвивати 4G на 1800-х частотах. А такого рішення вельмишановний пан Гройсман поки що не підписав.

Олег Проживальський пообіцяв, що з відповідною ліцензією Vodafone за один-два роки зможе покрити четвертим поколінням територію, де зараз доступний 2G. Це понад 90% України.

Плани Київстару ще сміливіші. Ігор Єрещенко розповів, що якби уряд дозволив для 3G використовувати радіочастоти 900 МГц, то за 10-12 місяців оператор охопив би високошвидкісним інтернетом 88% території та 98% населення України. Тоді як зараз – коли трійка найбільших операторів може розвивати 3G лише на частотах 2100 МГц – мобільний інтернет доступний лише на 15% території, де мешкає 70% наших співвітчизників.

Так що уряду нема чого розслаблятися, надувати щоки чи ще якось бундючитися з приводу своїх #перемог на шляху до світлого цифрового майбутнього. Тут у світі 5G на носі, а Україна добряче відстає з 4G.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X