Генпрокуратура та нардеп Береза блокують запуск 4G – голова комітету ВР

27 червня 2017, 14:47
Дії народного обранця та Генеральної прокуратури призупинили запровадження в Україні мобільного зв’язку четвертого покоління

Голова комітету Верховної Ради з інформатизації та зв’язку Олександр Данченко заявив, що найближчим часом підготує депутатське звернення про недопустимість дій, які заважають запровадити 4G в Україні. Про це сьогодні він повідомив під час зустрічі з представниками зацікавлених державних органів і учасників ринку.

Відео дня

Минулого тижня народний депутат Борислав Береза звернувся до Генеральної прокуратури (ГПУ). Він назвав "непрозорою" методику, за якою підраховуватиметься відшкодування операторам при здачі частот під 4G.

Підготовкою до 4G-тендеру займається Національна комісія регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ). Після звернення Берези суд надав Генпрокуратурі тимчасовий доступ до тих речей і документів НКРЗІ, які стосуються впровадження четвертого покоління стільникового зв’язку.

"Дії народного депутата Борислава Берези та ГПУ щонайменше викликають питання", - заявив Данченко. Він наголосив, що на сьогоднішнє засідання очолюваного ним комітету були запрошені і Береза, і представники ГПУ, однак ніхто з них не з’явився. "Щось нечисто із запитом депутата, щось нечисто з діями ГПУ", - прокоментував відсутність зазначених осіб Данченко. На звернення НВ Бізнес Борислав Береза відповів, що він сьогодні не в Україні.

Присутній на зустрічі голова НКРЗІ Олександр Животовський розповів, що підготовка до 4G-тендерів триває вже два роки. Впродовж яких усі учасники процесу дійшли згоди, тож чому саме зараз Генпрокуратура взялася за перевірку, йому незрозуміло. За підтримки галузі НКРЗІ ще цього року зможе розпродати радіочастоти для четвертого покоління, підкреслив Животовський.

Раніше НКРЗІ оголосила про намір провести в другій половині 2017 року два 4G-тендери, в діапазонах 2600 МГц і 1800 МГц. За підрахунками регулятора, початкова вартість частот в діапазоні 2600 МГц складе 2,3 млрд грн., а в 1800 МГц – майже 4 млрд грн.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X