Україна отримала новий транш МВФ

15 вересня 2016, 00:57
Міжнародний валютний фонд виділив Україні черговий транш кредиту розміром $1 млрд. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй офіційній сторінці в Facebook

Зазначається, що Нацбанк України отримав 1 млрд доларів, які будуть направлені для поповнення золотовалютних резервів.

Глава держави зазначив, що отримання допомоги від МВФ також гарантує надання Україні ще 1 млрд доларів кредитних гарантій від уряду США, 600 млн євро кредиту від Євросоюзу та кредиту в 500 млн доларів від Світового банку на реалізацію енергетичних проектів.

Відео дня

"Вперше в історії відносин між Україною і Міжнародним валютним фондом ми отримали третій транш допомоги в рамках однієї програми співпраці. Рішення Фонду відкриває шлях до виділення фінансової допомоги з боку Сполучених Штатів Америки в обсязі 1 мільярда доларів і Євросоюзу - макрофінансової допомоги в рамках додаткових ще 600 млн євро, інших міжнародних фінансових організацій і, що набагато більш важливо - воно відкриває вікно можливостей для залучення іноземних інвестицій в українську економіку", - написав президент.

"Все це дозволить тримати стабільність гривні, зафіксувати досягнуту нами макроекономічну стабілізацію і підтримати перші паростки економічного зростання", - додав глава країни.

Порошенко підкреслив, що надання кредиту свідчить про визнання того, що в Україні йде процес реформ, а також сигнал Росії про солідарність України і МВФ.

Нагадаємо, 12 вересня з'явилася інформація, що Росія має намір голосувати проти надання нового траншу кредиту МВФ для України.

13 вересня голова представництва ЄС в Україні Х'ю Мінгареллі заявив, що виділення фінансової допомоги з боку МВФ є ключовою умовою для надання кредиту в розмірі 600 млн євро від Євросоюзу.

Як заявив 14 вересня український посол в США Валерій Чалий, новий кредит від МВФ сприятиме припливу інвестицій в Україну.

Показати ще новини
Радіо NV
X