У бюджетному комітеті Ради підтримали відставку Данилюка

6 червня 2018, 18:49

Комітет Верховної Ради з питань бюджету підтримав проект постанови про звільнення міністра фінансів України Олександра Данилюка.

Про це повідомив народний депутат від фракції Опозиційний блок Микола Скорик, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, відставку погодили більшістю голосів.

"Було подання прем'єра на звільнення, його схвалили", - сказав Скорик, і додав, що питання відставки глави Мінфіну Верховна Рада може розглянути у четвер, 7 червня

Відео дня

Також цю інформацію Українській правді підтвердив член комітету, народний депутат Юрій Левченко.

"Я голосував проти, хоча і вважаю, що Данилюк повинен піти", - пояснив він.

При цьому депутат підкреслив, що розгляд цього питання відбувалося з грубим порушенням процедури: по-перше, воно не було включено до порядку денного і вносилося "з голосу", по-друге, самого міністра не було на комітеті, і він не мав можливості висловити свою точку зору.

За інформацією керівника Офісу з фінансового та економічного аналізу у Верховній Раді Віктора Мазярчук, на засідання комітету Данилюк був запрошений, але від Мінфіну нікого не було.

"Якби Данилюк був присутній, то, ймовірно," дискусія була б спекотна і, можливо, рішення не прийнято. Утрималися 3 людини. Єдиним, хто публічно зазначив, що рішення не правильне і потрібно заслухати міністра, був Віктор Пинзеник ", - вказав Мазярчук.

Раніше повідомлялося, що прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що підписав подання до Верховної Ради подання на звільнення Данилюка з посади міністра фінансів, і попросив народних депутатів підтримати це подання.

У Верховній Раді вже зареєстрований проект постанови (№8433) про звільнення міністра фінансів з посади.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 23 травня Данилюк безуспішно намагався домогтися призначення свого радника Яни Бугримової на посаду заступника міністра.

Публічна трансляція засідання була припинена, проте присутні на ньому повідомили Інтерфаксу-Україна, що після короткої перепалки з Гройсманом міністру було відмовлено в його проханні. Під час обміну думками Данилюк навіть допустив підготовку подання про його відставку.

При цьому Гройсман, коментуючи ситуацію з Данилюком, припустив, що той вирішив змінити місце роботи і хотів це зробити так, щоб виглядати жертвою в ситуації, що склалася.

Пізніше Данилюк звернувся до послів G7 з листом задля уникнення "двозначності та маніпуляцій" навколо інформації про його конфлікт з Гройсманом.

Показати ще новини
Радіо NV
X