Міністр фінансів України пояснив послам G7 свій конфлікт із Гройсманом - ЗМІ

31 травня 2018, 13:02

Міністр фінансів Олександр Данилюк звернувся до послів G7 з листом, щоб уникнути "двозначності та маніпуляцій" навколо інформації про його конфлікт з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом.

Про це повідомило видання Економічна правда з посиланням на документ у своєму розпорядженні.

"Хочу проінформувати вас про конфлікт між прем'єр-міністром і мною, який виник публічно під час засідання Кабінету міністрів сьогодні [дата написання листа не вказана - ред.]. Я маю намір уникнути можливих двозначностей або маніпуляцій", - йдеться в тексті листа.

Відео дня

Данилюк описує конфлікт з прем'єром і небажання останнього призначити його заступником Яну Бугримову.

"Передісторія: я наполягав на призначенні Яни [Бугримової - ред.] більше двох років - з перших днів роботи в міністерстві. Президент рішуче проштовхував людей, яких лобіювали Кононенко/Южаніна: наполягав на Уманському [Ігор Уманський, екс-перший заступник міністра фінансів - ред.], пізніше - на Воробей [Світлана Воробей, заступник керівника секретаріату комітету ВР з питань податкової та митної політики - ред.], погрожуючи блокувати моїх кандидатів в разі моєї незгоди", - зазначено в листі.

Данилюк також зазначив, що чинна влада заважала реформуванню ДФС.

"Він [прем'єр - ред.] Також заблокував призначення постійного голови ДФС і його заступників. Ви знаєте, що виконувач обов'язків голови дуже близький і лояльний до прем'єр-міністра. Він вже більше року перебуває на посаді в протиріччі з законом", - повідомив Данилюк.

"Для мене неприйнятно, коли призначення на посаду моїх заступників має узгоджуватися з президентом або прем'єр-міністром", - додав він.

Данилюк також зазначив, що запропонував Гройсману подати в парламент прохання про його відставку.

У Міністерстві фінансів цю інформацію не коментують.

Джерело агентства Інтерфакс-Україна в міністерстві підтвердило факт направлення такого листа, однак не змогло сказати, чи є оприлюднений текст остаточним його варіантом.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 23 травня Данилюк безуспішно намагався добитися призначення свого радника Яни Бугримової на посаду заступника міністра. Публічна трансляція засідання була припинена, проте присутні на ній повідомили Інтерфаксу-Україна, що після короткої перепалки з Гройсманом міністру було відмовлено в його проханні. В ході обміну думками Данилюк навіть допустив підготовку подання про його відставку.

При цьому Гройсман, коментуючи ситуацію з Данилюком, допустив, що той вирішив змінити місце роботи і вирішив це зробити так, щоб виглядати жертвою в ситуації, що склалася.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X