Чорнозем в роздріб, своя риба і порятунок агрохолдингу - головні агроновини за тиждень

17 вересня 2016, 17:55
Відродженням рибної промисловості зацікавилися іноземці, а інвестори пішли на компроміс в питанні мільярдного боргу

1 Україна займеться масовим розведенням риби

Традиційний імпортери риби в Україні вирішили вирощувати її на українській території. Сьогодні 80% внутрішнього ринку риби займає імпорт. Ініціатори ідеї розвитку аквакультури сподіваються не тільки вирівняти це співвідношення, а й задовольнити внутрішні потреби, а також почати експорт в США, країни Європи, Кавказу та Близького Сходу. Все було б добре в цій темі, якби не браконьєрство і знаходження риболовецької галузі в тіні. Тіньовий ринок риби сьогодні оцінюється в 4 млрд грн. Звідси велике питання, що ми зможемо сподіватися на банальне поліпшення ситуації. У будь-якому випадку, результат цих заяв повинен підкріпиться фактами. Поки що бажання імпортерів і підписання меморандумів вкрай мало для того, щоб зрушитись з мертвої точки.

Відео дня

2 Мрія отримала шанс на порятунок

Кредитори агрохолдингу Мрія пішли на поступки. З більш ніж трьох десятків кредиторів вирішили пробачити компанії більше половини заборгованості. Новина має неоднозначну реакцію на ринку. З одного боку, хороший сигнал, що навіть з такої складної ситуації, в яку загнав компанію Микола Гута, вимальовується надія на одужання і життя по-новому. З іншого - кредитори просто виявилися заручниками ситуації і могли втратити все, якби справа дійшла до повного дефолту Мрії. Це означає, що в майбутньому інвестори будуть дуже прискіпливо дивитися на українські емітенти і зайвий раз зважувати ризики, чи потрібно вкладати сюди свої гроші.

3Держава змінює формулу підтримки аграріїв

Торгiвців зерном позбавлять пільг на майбутній рік, коли буде відмінено спецрежим з ПДВ. Тоді як, представники тваринництва і рослинництва отримають дотації на більш ніж 5 млрд грн. Нововведення набуде чинності з 1 січня 2017 року. Це повинно збалансувати ситуацію на ринку. У поточному році, за словами Ніни Южаніної, голови комітету Верховної Ради з питань податкової і митної політики, представники зернових культур, дуже часто зловживали прогалинами у законодавстві. В кінці 2015 року, після скасування деяких привілеїв, аграріям було запропоновано автоматичне відшкодування експортного ПДВ за операціями в 2016 році. Цим скористалися великі агрогосподарства, зупиняючи операції по зерну в 2015 році, або провівши угоди по документам 2016 року чи наперед.

4 Індія запасається українською пшеницею

Україна не просто повернулася на ринок Індії, після 10 річної паузи, а й забрала частку Франції, яка пережила потрясіння від повені і як наслідок скоротила обсяги експорту пшениці. До того ж українське зерно дешевше французького майже на $20 на кожній тонні. Чиновники Індії навіть готові скасувати 25% імпортний збір на пшеницю, через її нестачі в поточному сезоні. Якщо це станеться, Україна має хороші перспективи щодо зростання експорту пшениці. Особливо це важливо через проблеми країни на ринку Єгипту, де не узгоджені дії влади час від часу призводять до обмеження закупівель з одного боку, а з іншого - до маніпуляцій єгипетської сторони для того щоб збити ціну.

5 Бізнес накинув цінник на сільгоспземлі

У Союзі українських підприємців вважають, що при середній вартості сільгоспземель в 30 тис. грн за 1 га, тільки розпайовані землі вартують 860 трлн грн. Не можна називати цей цінник офіційною цифрою, оскільки реальність дещо інша. Навесні Тарас Кутовий, ще будучи на посаді голови аграрного комітету Верховної Ради, озвучував в пресі вартість прав оренди, яка в середній зоні країни не перевищувала $250/га, що в чотири рази нижче, ніж кілька років тому. У будь-якому випадку озвучену оцінку поки не варто сприймати всерйоз, оскільки немає рішення щодо скасування мораторію з продажу земельних ділянок, навіть всупереч заклику президента Петра Порошенка до відкриття цього ринку. А законопроект Про обіг земель сільгосппризначення, передбачає лише дозвіл продажу прав по оренді земель.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X