У 2017 аграрії залишаться без спецрежиму ПДВ, але з дотаціями – Южаніна

15 вересня 2016, 13:53
Спецрежим з податку на додану вартість (ПДВ) для аграріїв буде повністю скасований з початку наступного року

Про це заявила глава Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна в інтерв'ю ubr.ua.

"Спецрежим з ПДВ буде повністю скасований з 1 січня 2017 року. Ніякого розщеплення податку, навіть часткового, як в 2016 році, не буде. Замість цього в бюджеті будуть виділені досить великі кошти на дотації тваринництву і рослинництву. Тому ніякі мітинги тут не допоможуть", – повідомила вона.

Відео дня

За її словами, в 2016 році великі аграрні компанії обхідним шляхом отримали спецрежим у повному обсязі і "в такій ситуації їм би краще помовчати".

"Все, що їм треба було забрати з бюджету вони забрали сповна", – додала Южаніна.

Вона також зазначила, що в якості компенсації за втрату частини пільг з ПДВ, аграріям запропонували 100% автоматичне відшкодування експортного ПДВ у 2016 році. Тому всі операції з продажу врожаю 2015 року компанії скасували і провели за документами ці угоди в 2016-му, щоб отримати відшкодування або спеціально укладали угоди наперед.

Нагадаємо, в грудні минулого року Комітет з податкової і митної політики встановив перехідний спецрежим сплати ПДВ до 1 січня 2017 року, яким передбачається перерозподіл виплати ПДВ між виробником і держбюджетом в певних пропорціях для різних галузей сільського господарства.

Показати ще новини
Радіо НВ
X