ПриватБанк втратив права вимоги до авіакомпанії Коломойського на 1,5 млрд грн

8 квітня 2019, 13:36

22 березня Центральний апеляційний господарський суд відмовився задовольнити апеляційні скарги ПриватБанку на постанови Господарського суду Дніпропетровської області від 26 листопада 2018 року, який визнав недійсними умови кредитних договорів, укладених між ПриватБанком і Дніпроавіа в 2011-2014 роках.

Про це повідомляє видання Finbalance.

Рішення винесені в рамках справи про банкрутство Дніпроавіа за клопотанням ТОВ Галтера, якому належить 94,5% акцій авіакомпанії і яке пов'язують із групою Приват. Йдеться про вимоги на суму 1,5 млрд грн.

Відео дня

Разом з тим 17 грудня минулого року суд затвердив реєстр вимог кредиторів Дніпроавіа, включивши в нього в тому числі вимоги компаній Goiania Comercio E Servicos Internacionais LDA, Альянс Партнер Груп, Міжнародний аеропорт Дніпропетровськ, Галтера, Troyon Assets Limited, Feyen Consulting Limited, Brassbox Limited, Укртатнафта.

Як повідомлялося Дніпроавіа орендувало літаки у Brassbox Limited, Goiania Comercio E Servicos Internatiocionais, Troyon Assets Limited, Feyen Counsulting Limited. Восени 2017 року стало відомо, що у Дніпроавіа вже не було повітряних суден. Як мінімум частина з них перейшла до авіакомпанії Роза вітрів, яка також входить в групу Приват.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року Кабінет міністрів прийняв рішення про входження держави в капітал Приватбанку. Згідно з цим рішенням, держава в особі Міністерства фінансів стала власником 100% акцій, а Приватбанк було докапіталізовано на 155,4 млрд грн.

Результати незалежного розслідування компанії Kroll свідчать, що Приватбанк був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій як мінімум протягом 10 років до націоналізації, що завдало збитків банку мінімум на $5,5 млрд.

Екс-власники намагаються скасувати націоналізацію в судовому порядку. Вони подали сотні позовів.

1 квітня Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи по суті за позовом Коломойського до НБУ, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Кабміну і Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку про скасування рішень щодо віднесення ПриватБанку до категорії неплатоспроможних та введення в банк тимчасової адміністрації. 2 квітня по цій справі пройшли дебати сторін.

Показати ще новини
Радіо НВ
X