НКРЕКУ починає масштабну перевірку облгазів

6 березня 2019, 11:10

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, (НКРЕКУ) в першій декаді березня перевірить обласні газорозподільні компанії через донарахування в платіжках за газ для населення.

Про це повідомила в Facebook глава НКРЕКУ Оксана Кривенко.

За її словами, донарахування зробили 20 операторів газорозподільних мереж в 15 областях України - Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Миколаївській, Рівненській, Сумській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській та Чернівецькій областях.

Відео дня

Кривенко розповіла, що в жовтні 2018 року обсяги донарахувань в середньому склали 1-1,5% від обсягу споживання, а вже в грудні-січні - близько 5-10%. У листопаді 2018 року НКРЕКУ прийняла 42 рішення про заборону донарахування додаткових обсягів, а в лютому отримала дозвіл на проведення позапланової перевірки операторів газорозподільних мереж (ГРМ).

"Тому в першій декаді березня ми розпочинаємо широкомасштабну перевірку виконання рішення НКРЕКП щодо заборони операторів ГРМ здійснювати донарахування обсягів природного газу за приведення до стандартних умов. Перевірка триватиме п’ять днів, в ході неї ми проведемо детальний аналіз фактичного споживання газу населенням та виставлені рахунки. У разі виявлених порушень будуть прийняті відповідні санкції. Результати перевірки будуть публічно оприлюднені та обговорені", - написала вона.

В кінці листопада 2018 року Касаційний адміністративний суд Верховного суду скасував дію норм споживання газу, встановлених постановою №203 (3,3 м куб., 5,4 м куб. і 10,5 м куб. в залежності від наявності ЦГВ і водногагрівача).

Через це вступили в силу попередні норми (встановлені постановою Кабміну №619 від 8 червня 1996 року). Вони були вищими в два-три рази (9,8 м куб., 18,3 м куб. і 23,6 м куб. На одну людину в залежності від наявності ЦГВ і воднонагрівача). Через скасування судом норм споживання газу, українці, у яких не встановлений газовий лічильник, отримували завищені платіжки за газ.

Постановою №63 від 30 січня Кабмін знову знизив норми споживання (до 3,29 м куб. для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням), але ПрАТ "Кременчукгаз" оскаржив їх. 21 лютого Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію нових норм.

27 лютого Кабмін знизив норми споживання газу до 3,28 куб. м.

Гройсман говорив, що Кабмін буде знижувати норми споживання на 0,01 м куб. у разі судових позовів облгазів і газзбутів.

Показати ще новини
Радіо NV
X