Гройсман не знає, як знизити ціну на газ без негативних наслідків для економіки

26 лютого 2019, 14:42

Кабінет Міністрів готовий піти на зниження ціни на газ для населення, якщо це не буде суперечити домовленостям з Євросоюзом, Світовим банком і МВФ.

Про це прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив 26 лютого на Українському енергетичному форумі в Києві, передає УНІАН .

"Чи можливо сьогодні без наслідків для національної економіки, без економічного колапсу знизити в два, три або чотири рази ціну на газ в країні? Я прошу вас як професійних людей обговорити цю тему і глибоко впевнений, що якщо ви знайдете рішення, що це можливо, і це буде повністю збігатися з нашими домовленостями з ЄС, Світовим банком та МВФ, то я беру на себе зобов'язання це професійне рішення, яке буде знайдено, реалізувати буквально завтра", - сказав він.

Відео дня

Якщо ж знизити ціну на газ без негативних наслідків для економіки неможливо, потрібно говорити, що "це просто шалений популізм", додав Гройсман. Він зазначив, що в Україні довгий час більшість учасників газового ринку не мали доступу до надр.

"Фактично ми втратили десятиліття, втратили можливості стати енергонезалежною державою", - заявив прем'єр-міністр.

Глава правління НАК Нафтогаз Андрій Коболєв заявив в інтерв'ю Радіо НВ в грудні 2018 року, що будь-які обіцянки яких завгодно політиків знизити ціну на газ є нереальними .

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що "вдвічі знизити ціну на газ - це прекрасно рівно на один місяць, тому що відразу після цього [у України] припиниться будь-яка взаємодія з будь-якими міжнародними інститутами".

Ціна на газ для населення в Україні регулюється Кабміном. З 1 листопада 2018 року вона становить 8548,92 грн за 1000 м³. Наступне підвищення має відбутися з 1 травня 2019 року. З 1 січня 2020 року Нафтогаз має продавати газ для побутових споживачів і виробників теплової енергії за ринковими цінами. Це, зокрема, передбачено меморандумом з Міжнародним валютним фондом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X