Кабмін поверне знижені норми споживання газу, платити за підвищеними тарифами не потрібно

30 січня 2019, 11:55

Кабмін України поверне для споживачів без лічильників знижені норми споживання газу, які були скасовані судовим рішенням в кінці минулого року.

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду в середу.

"Ми бачимо обурення людей через завищені норми споживання...Ми встановлюємо нову норму – 3,29 кубометра. Така норма буде затверджена. Люди будуть платити справедливу ціну за справедливий обсяг, а не за завищений", - цитує Гройсмана Урядовий портал.

Відео дня

Як пише Інтерфакс-Україна, прем'єр додав, що оплачувати завищені платежі, виставлені споживачам без лічильників, не потрібно.

Згідно з проектом затвердженої постанови, який є в розпорядженні агенції, нові норми споживання встановлені на рівні 3,29 куб. м на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням; 5,39 куб. м - з газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,49 куб. м - з газовою плитою і водонагрівачем.

Документом передбачається, що компаніям, які здійснюють постачання природного газу для побутових споживачів, не може бути нарахована заборгованість за природний газ в межах норм його споживання, встановлених постановою уряду №619 від 8 червня 1996 року, а також штрафні санкції, 3% відсотка річних та інфляційних втрат, нарахованих на таку заборгованість.

Згідно з документом, Міністерство економічного розвитку і торгівлі спільно з НАК Нафтогаз України повинні врахувати у фінансовому плані витрати на установку індивідуальних лічильників газу для побутових споживачів.

У січні через скасування судом норм споживання газу, українці, у яких не встановлено газовий лічильник, отримали завищені платіжки за газ. У Нафтогазі закликали громадян повідомляти про отримання таких платіжок на урядову гарячу лінію.

Показати ще новини
Радіо NV
X