Кабмін знизив норму споживання газу для споживачів без лічильників

1 березня 2019, 17:14

Кабмін знизив норму споживання газу для споживачів без лічильників до 3,28 м куб. для домогосподарств з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням.

Про це міністр соціальної політики Андрій Рева сказав 1 березня в ході години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє "Інтерфакс-Україна" .

За його словами, це рішення уряд ухвалив 27 лютого в відповідь на оспорювання облгазами і газзбутами в судах норм споживання, встановлених в постанові Кабміну №63 (3,29 куб. м на одну людину для домогосподарств з газовою плитою і ЦГВ; 5,39 м куб. - з газовою плитою, без ЦГВ і водонагрівача; 10,49 м куб. м - з газовою плитою і водонагрівачем).

Відео дня

В кінці листопада 2018 року Касаційний адміністративний суд Верховного суду скасував дію норм споживання газу, встановлених постановою №203 (3,3 м куб., 5,4 м куб. і 10,5 м куб. В залежності від наявності ЦГВ і водногагрівача).

Через це вступили в силу попередні норми (встановлені постановою Кабміну №619 від 8 червня 1996 року). Вони були вищими в два-три рази (9,8 м куб., 18,3 м куб. І 23,6 м куб. на одну людину в залежності від наявності ЦГВ і воднонагрівача). Через скасування судом норм споживання газу українці, у яких не встановлено газовий лічильник, отримували завищені платіжки за газ.

Постановою №63 від 30 січня Кабмін знову знизив норми споживання, але Кременчукга" оскаржив їх. 21 лютого Окружний адміністративний суд Києва призупинив дію нових норм.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман говорив, що Кабмін буде знижувати норми споживання на 0,01 м куб. в разі судових позовів облгазів і газзбутів.

Показати ще новини
Радіо NV
X