Нафтогаз вперше показав оригінали рішень Стокгольмського арбітражу

29 листопада 2018, 14:26

Державний Нафтогаз України оприлюднив раніше засекречені оригінали рішення Стокгольмського арбітражу за контрактами з Газпромом.

Про це повідомила прес-служба НАКу.

"З огляду на значний суспільний інтерес і численні запити про розкриття деталей процесу в Стокгольмі, Нафтогаз України вперше публікує оригінали остаточних рішень міжнародного арбітражу за контрактами на поставку і транзит газу", - говориться в заяві компанії.

Відео дня

При цьому, деякі частини рішень Стокгольмського арбітражу залишаються закритими через вимоги конфіденційності за контрактами між Нафтогазом і Газпромом від 2009 року.

Наразі офіційний сайт компанії з оприлюдненими документами тимчасово недоступний.


Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на постачання газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопоставлені Газпромом обсяги газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд за цим положенням.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу.

Наразі розмір нарахованої пені перевищив $100 млн.

10 жовтня Нафтогаз повідомив, що направив Газпрому заяву про зарахування переплат за транзит газу в рахунок погашення пені.

Показати ще новини
Радіо НВ
X