Нафтогаз ухвалив рішення про відділення оператора ГТС - ЗМІ

25 жовтня 2018, 09:18

Державний Нафтогаз України від 18 жовтня затвердив рішення про впровадження проекту з від'єднання діяльності з транспортування газу.

Про це пише ЕП з посиланням на копію документа, яка є в розпорядженні видання.

Згідно з прийнятими рішеннями, до 1 листопада доручено створити Проектний офіс. До 1 грудня доручено делегувати керівнику філії Оператор ГТС України Павлу Станчаку повноваження із затвердження організаційної структури та комплектуванні штату.

Відео дня

Проект передбачає три етапи:

- відокремлення діяльності із зберігання природного газу. До 1 січня 2019 року буде створено філію Оператор газосховищ України. До 1 липня 2019 року забезпечено повне відділення операційних процесів між філіями ОГТСУ і ОГСУ. До 1 липня 2020 року буде побудовано необхідні газовимірювальні станції між системами операторів ГТС і ПСГ.

- розширення і оптимізація філії ОГТСУ. до 1 червня 2019 року проведено розширення філії Оператор ГТС України. З 1 липня 2019 року забезпечено окреме фізичне розташування персоналу філії від апарату Укртрансгазу.

  • юридичне відділення. До 31 грудня 2019 року очікується отримати остаточне рішення Нацкомісії з регулювання тарифів про сертифікацію незалежного оператора ГТС з певними для подальшого впровадження умовами, відповідне законодавству України та Енергетичного Співтовариства.

Раніше Нафтогаз узгодив з Кабінетом міністрів свої позиції щодо порядку відокремлення функції оператора газотранспортної системи.

Нафтогаз також проводить узгоджену з урядом роботу по розвитку оператора ГТС в межах Укртрансгазу та за наказом Наглядової ради нещодавно залучив міжнародну компанію PriceWaterhouseCoopers для прискорення цього процесу.


Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X