Нафтогаз узгодив з урядом відділення оператора ГТС

20 липня 2018, 20:12

Національна акціонерна компанія Нафтогаз України узгодила з Кабінетом міністрів свої позиції щодо порядку відокремлення функції оператора газотранспортної системи (анбандлінгу).

Про це повідомили у прес-службі компанії.

Зокрема, така узгоджена позиція передбачає, що Магістральні газопроводи України не входитиме до складу групи Нафтогаз, а також що відокремлення має відбутися у повній відповідності до європейських норм та у максимально стислі терміни.

Відео дня

Нафтогаз також проводить узгоджену з урядом роботу по розвитку оператора ГТС в межах Укртрансгазу та за наказом Наглядової ради нещодавно залучив міжнародну компанію PriceWaterhouseCoopers для прискорення цього процесу.

Відзначається, що раніше Нафтогаз представив Кабміну юридичний аналіз щодо факторів, які унеможливлюють негайне відокремлення цієї функції, зокрема позиції російського монополіста Газпром як сторони контракту на транзит газу.


Нафтогаз України на 100% належить державі. У нього входять оператор української ГТС і підземних сховищ газу (ПСГ) компанія Укртрансгаз, найбільша газовидобувна компанія Укргазвидобування.

Укртрансгаз є оператором системи магістральних газопроводів (ГТС) України, в яку також входять 12 підземних сховищ газу загальною ємністю 31 млрд куб. м. 100% оператора належить державі через НАК Нафтогаз України.

Показати ще новини
Радіо NV
X