Гройсман запропонував новий сценарій підвищення цін на газ для населення - ЗМІ

5 липня 2018, 09:39

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман запропонував Міжнародному валютному фонду (МВФ) черговий варіант компромісу в переговорах про ціни на газ.

Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомило джерело, близьке до українського уряду.

Новий сценарій передбачає пакет кроків, серед яких - монетизація субсидій, лібералізація ринку газу і знижка від єдиної ціни на газ для звичайних споживачів

Відео дня

"В уряді зараз чекають реакції МВФ на цей варіант", - сказав співрозмовник агентства.

Він нагадав, що з липня 2017 року Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення, яке, за різними оцінками, може становити від 30% до 60%, в зв'язку зі зростанням цін на міжнародних ринках.

Джерело відзначило, що за цей час українська сторона запропонувала МВФ вже не менш ніж вісім варіантів зміни формули ціни на газ, в основі яких - вчасне дотримання узгоджених з Фондом принципів: сприяння розвитку вільного ринку газу та запобігання відновлення корупційних схем на різниці цін на газ, що процвітали до 2016 року.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд раніше висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ має створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже ухвалені пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року голова представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман у інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ у найближчі місяць-два.

Однак пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (приблизно $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

Водночас міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу у третьому кварталі 2018 року.

Раніше екс-міністр фінансів України Олександр Данилюк в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна планує укласти з МВФ нову програму розширеного фінансування після завершення поточної.

НБУ розраховує, що обсяг наступної програми співпраці із МВФ може становити приблизно $5,5 млрд. Водночас регулятор, як і раніше, очікує надходження від МВФ приблизно $2 млрд у 2018 році за поточною програмою.

Показати ще новини
Радіо НВ
X