Fitch спрогнозувало, коли Україна отримає наступний транш від МВФ

2 травня 2018, 15:52

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings очікує перегляду четвертої програми Міжнародного валютного фонду (МВФ) і отримання Україною наступного траншу в третьому кварталі 2018 року.

Про це йдеться у прес-релізі агентства.

“Завершення наступного огляду сприятиме подальшому багатосторонньому фінансуванню та поверненню Україною на міжнародні ринки капіталу з розміщенням єврооблігацій на $2 млрд”, - йдеться у повідомленні.

Відео дня

Водночас, агентство не прогнозує додаткових виплат у рамках поточної програми з МВФ, оскільки вона завершується на початку 2019 року.

Крім того, у Fitch прогнозують, що четверта макрофінансова допомога на 1 млрд може бути схвалена Європейським Союзом в середині 2018 року.

Відзначимо, що Fitch підтвердило довгострокові суверенні рейтинги дефолту емітента (РДЕ) України в іноземній і місцевій валюті на рівні B- з прогнозом рейтингів "стабільний".


Україна і МВФ у березні 2015 року підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням ряду умов, політичним кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну у квітні 2016 роки переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Наступний транш від МВФ складе близько $1,9 млрд.

У березні в МВФ назвали терміни перегляду програми фінансування України.

Додамо, що МВФ висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X