Україна розраховує на нову програму кредитування з МВФ – Данилюк

10 травня 2018, 16:11

Україна планує укласти з Міжнародним валютним фондом (МВФ) нову програму розширеного фінансування після закінчення поточної.

Про це в інтерв'ю НВ заявив міністр фінансів України Олександр Данилюк.

"Думаю, буде ще одна програма. І вже дехто каже, що зараз нам вже потрібно починати її структурувати [...] Коли я говорю з інвесторами, вони також очікують, що буде ще одна програма", – сказав він.

Відео дня

При цьому, за словами міністра, уряд поки не буде починати роботу над новою програмою, оскыльки ще потрібно виконати діючу, і вже потім думати про умови наступної.

"Зараз у нас унікальна програма як за сумою, так і за умовами. Ми отримали досить велику суму грошей і вийшли на нову стадію розвитку економіки. Проте в новій програмі першим питанням буде те, що не виконано в цій програмі. Так завжди робиться. Тому сфокусуймося на тому, щоб зараз виконати свої зобов'язання", – пояснив Данилюк.

Україна і МВФ в березні 2015 року підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд з першим траншем в $5 млрд. Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза у зв'язку з невиконанням ряду умов, політичним кризою і зміною уряду.

Після приходу нового Кабміну у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте Фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Наступний транш від МВФ складе близько $1,9 млрд.

Як відомо, Міжнародний валютний фонд висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Так, Київ повинен створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогами були вже прийняті пенсійна реформа і закон про приватизацію.

У березні цього року глава представництва МВФ в Україні Ґьоста Люнгман в інтерв'ю НВ заявляв, що Україна може розраховувати на четвертий перегляд програми кредитування вже до травня 2018 року, якщо українська влада зможе продемонструвати прогрес у виконанні необхідних реформ в найближчі місяць-два.

Однак, пізніше Нацбанк передбачив виділення чергового кредитного траншу МВФ (близько $1,9 млрд) лише у другому півріччі 2018 року.

При цьому міжнародне рейтингове агентство Fitch очікує отримання Україною наступного траншу в третьому кварталі 2018 року.

Читайте інтерв'ю з Олександром Данилюком у свіжому номері журналу Новое Время – №17 від 10 травня 2018 року.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X