Підрахунок компенсації за захоплені Росією активи Нафтогазу в Криму може тривати півтора-два роки

11 березня 2019, 14:58

Трибунал при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі півтора-два роки буде підраховувати збитки від захоплення Росією активів Нафтогазу в Криму, сказала голова Чорноморнафтогазу Світлана Нєжнова в коментарі Крим.Реалії.

"Ще 2017 року арбітраж цю справу розділив на дві частини. У першій розглядалися відповідальність Росії та юрисдикція цього суду, а в другій частині суд перейде до підрахунку збитків. Тобто нинішнє рішення говорить про те, що юрисдикція трибуналу обґрунтована, що зобов'язання Росії перед українськими інвесторами в Криму підтверджені. Так само як і те, що Росія незаконно експропріювала активи Нафтогазу в Криму. Далі піде підрахунок збитків. Сума може бути як більшою, так і меншою за $5 млрд, оскільки арбітри зараз визначать графік слухань щодо збитків. Цей розгляд може тривати півтора-два роки", - зазначила вона.

Відео дня

За словами Нєжнової, експерти Нафтогазу зробили попередній розрахунок, але суд залучить міжнародні консалтингові компанії, які будуть безпосередньо оцінювати втрачене майно.

Вона зазначила, що дві бурові установки, захоплені Росією в Чорному морі в 2014 році, не внесені в бухгалтерську звітність Чорноморнафтогазу. Свідоцтво про право власності на них було отримано в другій половині 2014 року.

"До того ж, станом на 1 березня з моменту анексії Росією видобуто в Криму близько 9 мільярдів кубічних метрів газу. Це також вирішуватимуть експерти, за якою ціною рахувати видобутий газ. Наскільки я розумію, він використовується для забезпечення жителів Криму. Росія продовжує його видобувати, хоча темпи падають, і всі ці збитки будуть оцінені. Є рухоме майно, є флот «Чорноморнафтогазу», а є збитки, які Нафтогаз несе кожен день", - сказала Нєжнова.

Вона додала, що зараз Чорноморнафтогаз розробляє тільки родовище Стрілецьке в Херсонській області.

"На мій погляд, сьогоднішня копітка робота в міжнародних судах призведе до прекрасних результатів для України", - підкреслила глава Чорноморнафтогазу.

НАК Нафтогаз України і шість компаній, що входять в групу Нафтогаз - Чорноморнафтогаз, Укртрансгаз, Укргазвидобування, Укртранснафта, Лікво, і Газ України - в жовтні 2016 року ініціювали арбітражне провадження проти Російської Федерації при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі. У травні 2018 року суд провів слухання з питань юрисдикції та відповідальності Росії за порушення двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією.

27 лютого 2019 року суд в Гаазі постановив, що Росія повинна компенсувати Нафтогазу втрачені в результаті анексії Криму активи, повідомив глава НАК Андрій Коболєв. Компанія оцінює втрати в результаті анексії приблизно в $5 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X