Суд в Гаазі постановив, що Росія має компенсувати Нафтогазу втрату активів в Криму - Коболєв

1 березня 2019, 13:02

27 лютого суд в Гаазі постановив, що Росія має компенсувати НАК Нафтогаз України втрачені в результаті анексії Криму активи.

Про це глава НАК Андрій Коболєв заявив на брифінгу в Києві, який транслюється на сторінці компанії в Facebook.

"Позавчора пізно ввечері НАК Нафтогаз отримав рішення арбітражу в місті Гаага, де розглядалося питання про втрачені активи в Криму і на шельфі Чорного моря. Рішення є позитивним. Ми змогли довести в трибуналі, по-перше, факт того, що юрисдикція цього трибуналу щодо захисту інвестицій поширюється на цей випадок. По-друге, ми змогли довести, що Росія як держава винна у втраті наших активів і має надати НАК Нафтогаз України компенсацію", - заявив Коболєв.

Відео дня

За його словами, компанія оцінює втрати в результаті анексії приблизно в $5 млрд.

"Остаточне рішення по сумі буде предметом наступного слухання, яке ми очікуємо в цьому році", - зазначив глава Нафтогазу.

У НАК сподіваються, що рішення щодо суми компенсації суд ухвалить на початку 2020 року.

НАК Нафтогаз України і шість компаній, що входять в групу Нафтогаз - Чорноморнафтогаз, Укртрансгаз, Укргазвидобування, Укртранснафта, Лікво, і Газ України - 15 вересня 2017 року подали в суд при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі позовну заяву про відшкодування шкоди, заподіяної незаконною експропріацією Російською Федерацією активів групи в Криму. У травні 2018 року суд провів слухання з питань юрисдикції та відповідальності Росії за порушення двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Україною і Росією.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X