Попередні слухання у суді Люксембурга щодо арешту активів і боргів Газпрому за позовом Нафтогазу заплановані на червень

30 травня 2019, 11:03

Попередні слухання у суді Люксембурга за позовом Нафтогазу про арешт всіх активів і боргів Газпрому в цьому місті заплановані на червень, йдеться в квартальній звітності Газпрому.

"15 лютого 2019 року НАК Нафтогаз України направила на адресу люксембурзьких підрозділів найбільших банків і Газ Капітал С.А. повідомлення про арешт будь-якої заборгованості і активів ПАТ Газпром в місті Люксембурзі. 15 квітня 2019 ПАТ Газпром з метою захисту своїх прав звернулося до суду міста Люксембурга із заявою про оскарження арешту і вступ в процес. Попередні слухання у справі заплановані на червень 2019 року", - говориться в звітності.

Відео дня

Повідомляється також, що 24 травня цього року Газпром "оскаржив в Апеляційному суді Люксембурга рішення люксембурзького суду від 12 березня 2019 року, що не вступило в силу, про визнання і приведення у виконання на території міста Люксембурга арбітражного рішення по транзиту". Дата слухань у справі не призначена.

Крім того, в грудні пройдуть слухання в суді Нідерландів за позовом Нафтогазу про визнання і приведення у виконання арбітражного рішення у справі про транзит.

Нагадаємо, що в грудні 2017 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу практично з усіх спірних питань. Судові розгляди між компаніями почалися ще в червні 2014 року.

Потім 28 лютого 2018 року Нафтогаз виграв Стокгольмський арбітраж проти Газпрому за більшістю оспорюваних положень контракту на транзит газу. Арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачання Газпромом обсягів газу для транзиту. Суд зобов'язав Газпром виплатити Нафтогазу компенсацію в розмірі $4,6 млрд.

Остаточна сума розрахунків між компаніями становить $2,6 млрд на користь Нафтогазу. Нафтогаз зараховує переплати Газпрому за транзит газу в рахунок погашення пені.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X