Китай із 1 червня обкладе митом американські товари вартістю $60 млрд

14 травня 2019, 09:22
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Китай планує підвищити мита на американські товари вартістю $60 мільярдів, повідомило 13 травня міністерство фінансів Китаю.

Як пише Reuters, з 1 червня Китай встановить додаткові мита в розмірі 5%, 10%, 20% і 25% на 5140 найменувань американських товарів.

2593 товарів, включаючи скраплений природний газ, соєва олія, продукти нафтохімії, заморожені овочі та косметику, будуть обкладати додатковими митами в розмірі 25%. Щодо 1078 товарів буде введений додатковий тариф у розмірі 20%.

Відео дня

У мінфіні Китаю заявили, що такий крок "є відповіддю на односторонні дії та протекціонізм США".

"Китай сподівається, що США повернуться на правильний шлях двосторонніх торговельних і економічних переговорів і підуть назустріч Китаю", - йдеться в заяві.

Нагадаємо, 10 травня, в розпал переговорів про укладення торговельної угоди, Вашингтон підвищив з 10% до 25% мита на товари китайського імпорту вартістю $200 млрд на рік. Рішення торкнулося більше ніж 5,7 тис. різних категорій товарів з Китаю - від варених овочів до різдвяних вогнів і стільчиків для немовлят. Президент США Дональд Трамп пояснив такий крок тим, що китайська сторона відмовилася від зобов'язань, взятих на себе в протягом декількох місяців переговорів. Глава Білого дому пригрозив, що Вашингтон продовжить підготовку до введення 25%-х тарифів на товари китайського імпорту вартістю ще $325 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X