Китай буде платити нам десятки мільярдів - Трамп про мита

13 травня 2019, 13:46

За рахунок підвищення тарифів на товари китайського імпорту бюджет США поповниться на десятки мільярдів доларів, написав президент Дональд Трамп в Twitter.

Він заявив, що китайська сторона порушила домовленості щодо торговельної угоди і хотіла переглянути умови.

"Ми будемо брати з Китаю десятки мільярдів доларів у вигляді мит. Покупці продукції можуть виробляти її самостійно в США (в ідеалі) або купувати в країнах, імпорт з яких на обкладається митом", - зазначив Трамп.

Відео дня

Глава Білого дому додав, що частину коштів від підвищення мит США мають намір витратити на розвиток сільського господарства.

Нагадаємо, 10 травня, в розпал переговорів про укладення торговельної угоди, Вашингтон підвищив з 10% до 25% мита на товари китайського імпорту вартістю $200 млрд на рік. Рішення торкнулося більше ніж 5,7 тис. різних категорій товарів з Китаю - від варених овочів до різдвяних вогнів і стільчиків для немовлят. Трамп пояснив такий крок тим, що китайська сторона відмовилася від зобов'язань, взятих на себе в протягом декількох місяців переговорів. Глава Білого дому пригрозив, що Вашингтон продовжить підготовку до введення 25%-х тарифів на товари китайського імпорту вартістю ще $325 млрд. Міністерство торгівлі Китаю пообіцяло вжити контрзаходи, але не уточнило, які саме.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X