США підвищили мита на китайські товари вартістю $200 млрд. Китай пообіцяв відповісти

10 травня 2019, 09:10

У п'ятницю США підвищили з 10% до 25% мита на товари китайського імпорту вартістю $200 млрд.

Про прийняття такого рішення президент США Дональд Трамп повідомив 5 квітня.

Мита підвищені для більш ніж 5,7 тис. різних категорій товарів з Китаю - від варених овочів до різдвяних вогнів і стільчиків для немовлят, пише Bloomberg. До тих з них, які вже на шляху до США, нові мита застосовуватися не будуть.

Відео дня

Міністерство торгівлі Китаю заявило, що "глибоко шкодує" про рішення США, додавши, що вживатиме необхідних контрзаходів. Які саме, у відомстві не уточнили.

Трамп заявив 9 травня, що Вашингтон продовжить підготовку до запровадження 25%-их тарифів на товари китайського імпорту вартістю ще $325 млрд.

9-10 травня у Вашингтоні перебуває заступник прем'єра Держради КНР Лю Хе. Він проводить із американськими чиновниками переговори з питань торгівлі.

Нагадаємо, в 2018 році адміністрація Дональда Трампа, що проти проникнення китайських товарів на ринок США, запровадила низку досить відчутних для Пекіна мит, анонсувавши їх збільшення на початку 2019 року. Глава КНР Сі Цзіньпін в боргу не залишився і ввів проти США у відповідь - взаємні мита досягли суми понад $100 млрд.

На саміті G20 в Аргентині Трамп і Сі Цзіньпін досягли тимчасового "перемир'я" в торговому протистоянні. Лідери двох країн домовилися протягом трьох місяців не накладати нових торгових обмежень і намагатися досягти нової двосторонньої торговельної угоди.

Показати ще новини
Радіо NV
X